Filtruj

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Pojemność

Pojemność

Materiał

Materiał

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 23,00 zł

Aktywne filtry

Ekologiczne kubki papierowe na zimne i gorące napoje, lody, desery

Poranna kawa w drodze do pracy, gorąca i aromatyczna, odebrana w pośpiechu z ulubionej kawiarni, podana w stylowym jednorazowym papierowym kubku. Pyszna, małymi łykami pita przez pokrywkę na kubeczku zaczyna wypełniać nasze ciało. Cudowne uczucie, wszystko wydaje się piękniejsze i możliwe do osiągnięcia. Czy w tym momencie ktoś zastanawia się, czy papierowy kubek i jego pokrywka to ekologiczny wybór? „Papierowy kubek na pewno jest ekologiczny”. Niestety nie. Większość dostępnych na rynku papierowych kubków jednorazowych posiada warstwę ochronną z plastiku na bazie ropy naftowej, a pokrywka najczęściej w całości wykonana jest z tego materiału. Nie dajmy się zwieść, wybierajmy świadomie produkty posiadające certyfikaty potwierdzające materiały, z których powstają produkty. Tak jak w sklepie spożywczym czytamy etykiety na jedzeniu i wybieramy te bez konserwantów i barwników. To nic trudnego.

Kubki jednorazowe w naszej ofercie wykonane są w 100% z papieru albo posiadają powłokę chroniącą przed przeciekaniem wykonaną z roślin takich jak trzcina cukrowa, burak cukrowy czy kukurydza. Tak jak i pokrywki do kubków, które powstają z czystej trzciny cukrowej albo mączki kukurydzianej. Zastosowanie odnawialnych materiałów sprawia, że kubki są biodegradowalne i kompostowalne.

Ważnym aspektem serwowania jest również bezpieczeństwo, które zapewnią wytrzymałe i pięknie zaprojektowane papierowe kubki do kawy, a także niewymagające dodatkowych nakładek ochronnych dwuwarstwowe i trzywarstwowe papierowe kubki do gorących napojów. Do zimnych napojów polecamy przezroczyste kubki z PLA wykonane na bazie roślin.

Decydując się na nasze produkty, nie musisz się zastanawiać czy są ekologiczne. Bardzo starannie dobieramy nasz asortyment i wymagamy od producentów potwierdzenia, z jakich materiałów są wykonane kubki jednorazowe, pokrywki, a także wszystkie inne produkty w naszym sklepie.

Produkt dodany do porównania